Slovinsko - muškaření

Pro milovníky královské rybářské disciplíny nabízíme jednu z nejkrásnějších evropských lokalit - slovinské řeky: Soča, Trebušica, Idrijca, Bača, Učja a Tolminka. Ale vhodné i pro turistiku a rodinnou dovolenou. Ubytování nabízíme v malém rodinném penzionu. Najdete ho jižně od Triglavského národního parku u městečka Most na Soči hned u stejnojmenné řeky.

V penzionu je 7 pokojů pro 1 - 2 osoby, celková kapacita je 13. V každém pokoji je vlastní WC a sprcha, fén, klimatizace, lednice. V ceně je Wifi, parkování u penzionu. K dispozici je společenská místnost s kabelovou TV a hrací konzoli, balkón, prádelna, zahrada. Možnost zapůjčení kola. Součástí penzionu je restaurace, kde se vaří po celý den jídlo z lokálních zdrojů, např. pstruhy z místní farmy nebo knedlíky s omáčkou s pravými houbami, domácí štrukle - místní specialita. Nabízené balíčky zahrnují polopenzi ( snídaně formou bufetu, večeře formou 3 chodů předkrm, hlavní chod a dezert ).

Cena pro 1 osobu vč. polopenze, pobytová taxa: 11 950,- Kč/týden

Možné jsou i kratší pobyty.


Rybolov: 

Rybářská sezóna je v období od 1.4. do 31.10. Ideální doba pro rybaření je od konce dubna, po celý květen až do začátku června. Červenec a srpen bývá příliš horký, proto rybolov nedoporučujeme. Sezóna pokračuje zářím a říjen a samozřejmě záleží na počasí. Podzim bývá krásný a teplý ale mohou se vyskytovat silné deště. Jedinou povolenou metodou rybolovu je muškaření se všemi typy muškařských šňůr a předpolí, avšak bez přísad, které by změnily jejich původní splavnost . Lze lovit pouze na jednu mušku, nymfu nebo streamer na jednom háčku. Použití háčků bez protihrotu je povinné ve všech řekách. V Sočském jezeře (akumulační jezero: od soutoku Soče a Tolminky po soutok Idrijca a Bači a k přehradě v Podsel) lze lovit také z lodi. Používání elektrických motorů je povoleno, ale pouze pro pohyb a nikoli pro rybolov. Ponechat si každý rybář může 3 lososovité ryby denně ale pouze jednoho pstruha mramorového a jednoho obecného. Ponechání lipana není povoleno. Lze zakoupit i levnější povolenku Chyť a pusť.

Ryby:

Pstruh mramorový - Jedná se o endemickou rybu jadranského říčního systému. Mramoroví pstruzi v těchto vodách dosahují poměrně velkých rozměrů a váhy. Největší  pstruh mramorovaný měřil na délku 121 cm a vážil 25 kg.

Lipan - v těchto vodách dorůstá do délky 60 cm/2 kg.

Pstruh obecný potoční - kvůli možnému křížení se nevysazuje do řek k pstruhovi mramorovému. Kromě pěti lokalit s čistě mramorovým pstruhem se potočák vyskytuje ve všech vodách. Zde dorůstá do 70 cm/6 kg. Ulovit lze i jejich křížence.

Pstruh duhový - se vyskytuje v Soči z Vrsniku, v Koritnici z Kluze v dolních tocích Učji, Nadiže a Bele, v Tolminci od přehrady v Tolminu v Idrijce v Trebuščice z Jelenku, v Bači z Klavže dolů. Jednotlivé ryby se nacházejí v horních tocích řek Tolminka a Bača. Dorůstá 80 cm/8 kg

Chur a Barbel - endemičtí kapři, typičtí pro jadranské říční systémy. Obývají  Soču od Kobaridu dolů, od Nadiži po ústí Tolminky v Idrijce v ústí Trebuščici a Bači. Jsou velmi početní v akumulačním jezeře u Mostu na Soči.

Povolenky:

Povolenka 3 dny: 205,- €

Polvolenka 5 dní: 314,- €

Povolenka 7 dní: 430,- €

Je možné domluvit i anglicky mluvícího rybářského průvodce.

Orientační cena pro 4 hodiny - 1 os./90,- €, 2 os./120,- €, 3 os./140,- €

Orientační cena pro 8 hodin - 1 os./150,- €, 2 os./200,- €, 3 os./225,- €


Ubytování

     

    

 


řeka Soča

     

   


řeka Tolminka

   


řeka Idrijca

     


řeka Bača

   


e-shop

Poslední komentáře

Facebook