Keňa – zajitíme Vám fantastický rybolov

Připravili jsme pro Vás velmi zajímavou novinku. Jako alternativu k rybolovu u nás nebo ve Skandinávii, nejen v zimním období. Je určena především těm, kteří chtějí zažít souboje s nejrychlejší rybou všech oceánů mečounem (merlin)nebo zdolat krásné a bojovné ryby jako plachetník (sailfish), tuňák (tuna, bonito), zlak nachový (dorado), barakuda, makrelovec (wahoo), žralok a mnoho dalších. Na moři se k Vám často připojí delfíni, potkat můžete i velryby.

Tento exotický rybolov jsme pro Vás osobně otestovali při 14 denním pobytu v Mombase na přelomu března a dubna roku 2011.

Lov probíhá z jedoucí lodě, po domluvě možná i přívlač nebo hlubinná přívlač. Délka lovu dle dohody 8, 6 nebo 4 hodiny, odjezd většinou ráno. Kotví v zátoce Mtwapa na severním okraji Mombasy.  Na lodi je veškerá výbava od prutů, multiplikátorů po nástrahy a gafy. Posádka čítá 2 osoby a to vůdce plavidla a obsluhu rybářské výbavy, mluví anglicky. Chlazené nápoje jsou v ceně, jídlo je třeba vzít vlastní nebo objednat v hotelu.

Objednat lze i rybolov na menší lodi v okolí bariérového útesu.

Loví se od července do dubna. Nejlepší sezóna je říjen – březen.

 

Doprava: letecky do Mombasy. Odlety Praha, Vídeň nebo z některého letiště v SRN.

Ubytování: zajistíme v hotelích nedaleko letiště (do 40 minut) a přístaviště rybářských lodí (do 15 minut vozem).

Hotely jsou většinou na velmi vysoké úrovni. Zajistit lze polopenzi, plnou penzi nebo „all inclusive“.

Při našem pobytu jsme zkusili celkem 4 lodě s profesionální posádkou a pro Vás vybrali tu nejlepší.  Na lodi, kterou nabízíme, bylo uloveno zdaleka nejvíc ryb. Není pochyb o její kvalitě, výbavě ani posádce.  Při zdolávání velké ryby vůdce plavidla vždy vedl loď velmi odborným způsobem a díky němu nebyla ztracena žádná ryba dotažená k lodi. Loď je částečně krytá a je na ní toaleta. Při dvou vyjížďkách byly uloveny tyto ryby: 1 barakuda 18 kg, 8 dorád, 10 bonit, 2 plachetníci, 1 blue marlin (mečoun). Více v připojené reportáži.

Ceník:

Ubytování s polopenzí a dopravou na letiště v Mombase od cca 22 990,- Kč/7 dní pobytu.

Rybolov:

Loď katamarán délky 25 ft s motory 2× 100 HP, echolotem, GPS a radarem, vysílačkou a rádiem pro posádku, toaletou. Loď je ideální pro 4 rybáře nebo max. 6 osob.

Malá loď 17,5 ft s motorem 50 HP je ideální pro 4 rybáře.

Rybolov na 8 hodin = 600 USD /platí se v ČR v Kč)

Rybolov na 6 hodin = 450 USD /platí se v ČR v Kč)

Rybolov na 4 hodiny = 350 USD /platí se v ČR v Kč)

Rybolov na malé lodi 4 hodiny 150 USD/platí se v ČR v Kč)

Platí se za vyjížďku, ne za osoby.

Loď musí být objednána předem na konkrétní datum.

 

Video z pobytu a rybolovu v Keni můžete shlédnout v naší kanceláři. Reportáž z cesty najdete na stránce články C.A Fisherman. 


Rybolov

                    


Loď 

   


Ukázka ubytování

       


Safari

       e-shop

Poslední komentáře

Facebook