Úvodem několik praktických rad:

1/ Cesta: Je třeba se na ni pečlivě připravit, protože Norsko je opravdu daleko. Bez trajektu to dnes již jde, ale pro nás je Oresundský most jen turisticky zajímavou záležitostí, než aby nám zkrátil nebo zlevnil cestu do Skandinávie. Nejlevnější trasa autem pro cestu z ČR vede přes Německo, odtud trajektem z Sassnitz nebo z Rostocku do švédského Trelleborgu cca 4, 5 hodiny. Pokud si chcete cestou odpočinout a využít delšího trajektu lze doporučit: Kiel (D)-Oslo(N) doba plavby 19 hod, Kiel(D)-Göteborg(S) 14 hod, Frederikshavn(DK)-Oslo(N) 9 hod, Hirtshals(DK)-Oslo(N) 9hod,. Všechny tyto i další trajekty Vám rezervujeme na přání bez poplatku.

Diplomatické zastoupení ČR v Oslu: Fitznersgate 14, 0264 Oslo Tel. : 02 43 00 34. Předčíslí z ČR-0047

2/Celní předpisy: Povolený dovoz-1 litr lihovin a 1litr vína, 2 litry piva a nebo jen 2 litry piva, 2 litry vína, 200 cigaret, toto platí pro osoby starší 20-ti let Zákaz dovozu narkotik, zbraní a střeliva, rostlin, vajec, brambor, mléka, smetany. Pro Čechy trochu tvrdé, ale je lepší to dodržovat. Většinou se Vám stane, že přejedete švédsko-norské hranice, aniž o tom víte, ale namátkové kontroly jsou možné.

3/ Počasí: Zdejší počasí má mnoho společného s obrazem norské krajiny-stále se mění. Díky Golfskému proudu nejsou teplotní rozdíly na pobřeží tak výrazné, jako ve vnitrozemí, zato zde častěji prší. Nejméně srážek na jihozápadním pobřeží po Trondheim je v dubnu, květnu a červnu. V těchto měsících je teplota velmi podobná té naší. Severněji je samozřejmě teplota o něco nižší. Nejméně srážek v severních oblastech je v červnu, červenci a srpnu. Podzim bývá na celém pobřeží nejdeštivější. Rybářům doporučuji připravit se na časté srážky a vítr-vždyť připraveným štěstí přeje.

e-shop

Poslední komentáře

Facebook