Pro milovníky exotiky, dobrodružství a lovce velkých dravých ryb jsme připravili na tento rok výpravu na egyptskou řeku Nil na jezero Lake Nasser. Revír se nachází v pouštní oblasti jižního Egypta, kde lze zažít nevšední boj s nejbojovnější sladkovodní rybou – okounem nilským. Našim partnerem je jeden z nejlepších světových sportovních rybářů Tim Baily a je zárukou velmi dobrého zázemí a nevšedních zážitků.

Doprava: letecky z Prahy do Káhiry s ČSA, ve stejný den z Káhiry do Aswanu. Odtud minibusen do základny na Lake Nasser. Opačným způsobem zpět. S Egyptem platí vízová povinnost. Lze vyřídit na letišti v Káhiře ale doporučujeme zajistit si vízum již v doma (cca 1400,- Kč). Dále je třeba zajistit povolení ke vstupu do oblasti a zaslat nejpozději 3 týdny předem kopie pasu stránky s fotografií. Není doporučeno žádné očkování.

Rybolov: loví se z lodí i ze břehu s profesionálním průvodcem, pro 2 – 3 rybáře.
Lov z jedoucí lodě – trolling: nejpoužívanější a nejúspěšnější způsob s mořským prutem 210 – 270 cm, akce 150 – 500 gr, multiplikátor nebo naviják s velkou cívkou. Pletená šňůra nebo monofil o nosnosti min. 20 kg. Velká sada vláčecích nástrah nejlépe velkých woblerů.
Vláčení: kvalitní vláčecí pruty 270 – 350 cm, s akcí 150 – 250 gr. Kvalitní naviják s pletenou šňůrou nebo kvalitním monofilem o nosnosti cca 20 kg. Větší kvalitní vláčecí nástrahy především woblery. Na lov tygří ryby lze použít vláčecí prut obdobných parametrů jako na naše štiky, včetně ocelového návazce.
Položená na sumce vundu: loví se v noci a lze využít výbavu na trolling.
Malá loď pro 2 osoby + průvodce: každý účastník si může najmout menší loď 5,5 m s motorem 25 PS, echolotem a nádrží na živou nástrahu.

Ubytování: na speciálně postavených lodích. Každá má 3 lůžka a může být zakryta plachtou. Plná penze je zajištěna na zásobovací lodi a podléhá přísným hygienickým zásadám. Na této lodi dále najdete toaletu, sprchu, chladící boxy na potraviny a pití.

Ostatní služby:
možnost návštěvy historických památek např. blízký Abu Simbel, Káhira, Luxor, plavba po Nilu...

Ceny dle termínu od 28 900,- Kč/osobu zahrnují:

- ubytování s plnou penzí
- povolení k rybolovu a vstupu na jezero
- 6 dní rybolovu z lodě
- rybářského průvodce na celou dobu pobytu
- dopravu z letiště v Aswanu a zpět

Cena nezahrnuje:
- leteckou dopravu (cca 18 000,- Kč), vízum,
- služby českého tlumočníka
- nápoje na místě pobytu
- rybářské vybavení
- cestovní pojištění

e-shop

Poslední komentáře

Facebook