Č. 855

Super !

10 možností pro 2 – 10 osob

Lofoty a Vesterály jsou slova, při kterých oprávněně zpozorní každý příznivec sportovního mořského rybolovu. Souostroví, které magicky přitahuje všechny lovce velkých tresek, kde se od 19. května do 19. července nesetmí.
Sezónu zde v podstatě můžeme rozdělit na 2 hlavní.
První, nejlepší doba pro lov trofejní atlantské tresky obecné, většinou začíná na začátku března a končí již koncem dubna. Tato doba je pro opravdové „tvrďáky“, protože zde ještě vládne zimní počasí se sněhovými přeháňkami. Za tuto odvahu vás ale moře odmění tlustými treskami i přes 20kg. V tuto dobu ale zapomeňte na přívlač, loví se pouze na pilkry 400 – 600gr. Nejlepší termín je zřejmě týden před Velikonocemi, kdy domácí neloví do sítí.
Druhá sezóna začíná ve druhé polovině června a trvá do konce prázdnin. Je výborná pro lov tresky tmavé a to na přívlač, pilkrování. Lovu tresky obecné si však užijete dost. V této době je také na Lofotech největší tlak sportovních rybářů a je nutno si svůj pobyt včas zajistit.
Celoročně velmi dobře bere mník a mníkovec, vlkouš i treska jednoskvrná. Vesterály jsou též výborné pro lov halibuta. Z důvodu velké vzdálenosti a často měnícího se počasí, doporučujeme pobyty okolo 10 dnů.

Číslo: 855 Lofoty - Kabelvåg
 Známé rybářské rorbu našeho přítele Arnsteina Larsena, popsané v knize „Mořský rybolov v Norsku“ od Rainera Korna. Chaty stojí přímo na břehu u chráněného přístavu s opravdu výbornými loděmi, standardně vybavenými echolotem, dieselové mají i GPS. Vesnici Kabelvåg najdete na jihovýchodní straně ostrova Austvagoya, v sousedství trajektového přístavu Svolvaer.
Rybářský kemp s bohatou tradicí nabízí 10 možností ubytování pro různě velké skupiny rybářů i návštěvníků Lofot. V každém apartmánu je dobře vybavená kuchyň, obývací pokoj s TV, 1 – 3 ložnice, WC se sprchovým koutem, topí se kamny a el. přímotopy.
Výborné zázemí pro rybáře dotváří především velká filetárna uvnitř servisní budovy, velká místnost pro zmrazení ryb, malý obchod pro rybáře a půjčovna rybářského vybavení – „pilker servis“. Zdarma je zapůjčeno kompletní vybavení. Na konci pobytu zaplatíte jen nevrácené návazce a pilkry.
K dostání jsou výborné, bezpečné, novější čluny, některé poháněné dieselovými motory až 136 PS, s kterými je možno vyjet i velmi daleko. Všechny mají nové motory, echolot, mořskou mapu, balíček pro případ nouze.
V okolí je mnoho skvělých míst pro lov tresky tmavé, mníků i tresek obecných.
Testováno osobně, doporučujeme objednání velkých lodí.
Další služby: transfer z letiště, rybářská výprava na kutru se zkušeným kapitánem, závěrečný úklid v ceně. V restauraci možnost zajištění plné a polopenze, prodej mražených sleďů, přepravek na transport ryb apod.
 

Cena orientační chat vč. úklidu/týden/den bez lodě:

Ubytování

Počet ložnic

Cena

Rorbu pro 2 os.

1

28 870,-

Rorbu pro 4 os.

1

38 100,-

Rorbu pro 6 os.

2

61 200,-

 

Ceník lodí, všechny jsou vybaveny echolotem:

Typ

Cena2012/týden

Ranaplast 17ft/40 HP

22 990,- Kč

Silver Viking 18ft m/30 HP

22 990,- Kč

Rodman 620 /85 HP diesel, kabina

36 950,- Kč

Arvor 215 /85 HP diesel, kabina

36 950,- Kč

Arvor 215 /100 HP diesel, kabina

43 890,- Kč

Antares 27 ft/136 PS diesel, kabina

53 550,- Kč

Doporučujeme, nutno včas rezervovat

Není určen nástupní ani konečný den !