950 Skjervoy (chaty 4-6 os.)

Číslo: 950

Chaty pro 4 - 6 osob

Super !

Menší rybářský kemp na okraji vesnice Skjervoy na ostrově Skrjervoya. Ten se nachází jižně od ostrova Soroya, asi 30km ze silnice E6, na 70 st. severní šířky, 150km severovýchodně od Tromso. Chaty o velikosti 53m², jsou kompletně renovovány a 3 jsou nově postavené (v roce 2006). Mají kompletně vybavené kuchyně s myčkou, mikrovlnkou, satelitní TV, 2 ložnice pro 3 osoby, koupelna s WC a sprchou. Dále jsou k dispozici 3 úplně nové apartmány pro 4 osoby.
Ostrov je krytý před západními větry pevninou. Začátkem sezóny je běžný výskyt kapitálních tresek obecných, ale i v průběhu se běžně loví kusy 10 – 20 kg. Velmi dobrá lokalita pro lov halibuta, tresky tmavé i obou druhů mníka.
Majitelé pořídili vynikající nové lodě Jeanneau 795 Merlin s motory 200 hp, kabinou s WC, max. 8 osob. Dále je k dispozici velká hliníková loď s kabinou a dieselovým motorem 115 hp. Všechny jsou vybaveny echolotem a GPS s nahranou mořskou mapou. K dispozici je mrazící místnost a zastřešná filetárna. Majitelé nabízí dopravu z letiště v Tromso.

Cena pro rok 2019 ubytování, povlečení, závěr. úklid/týden:

Ubytování

1.10.-30.4.

 

1.5.-30.9

Chata/apartmán pro 4 os.

36 990,- Kč

41 440,- Kč

Apartmán pro 6 os.

52 980,- Kč

58 870,- Kč

 

Internet: 100,- NOK/den

 

Ceník lodí/ týden:

Loď

 

SFC hliníková loď 24ft,115HP, echolot, GPS, kabina

29 580,- Kč

Marlin 795 7,17 m, 200HP, echolot, GPS, kabina a WC

31 100,- Kč

Transfer z letiště: 1 600,- NOK/os. ( min 6 400,- NOK )

V hlavní sezóně od května do září nástupní a konečný den je úterý. Mimo hlavní sezónu není určen nástupní ani konečný den.  


Apartmány

    


Chaty

      


Filetárna

   


Lodě

       

       


Kategorie: 
Video: 
Video ze Skjervoy

970 Loppa (2x apt. pro 6 os., chata pro 6 os.)

2x apartmán pro 6 osob, 1x dům pro 6 osob

Na tuto lokalitu se nevztahují námi nabízené slevy !  

LOKALITA JE REGISTROVANÁ - možný vývoz 20 kg filet

Osada Bergsfjord leží na severním pobřeží poloostrova Loppa, hned vedle rybářsky vyhlášených osad Sor-Tverfjord a Sandland. Bergsfjord je z rybářského hlediska velice atraktivní místo, okolní vody nabízejí ty nejlepší místa pro lov trofejních ryb. Bergsfjord kromě rybaření nabízí rovněž celou řadu možností k výletům do okolní přírody, zdejší hory jezera a ledovce jsou vhodné pro jednoduché procházky i náročné tůry. Bergsfjord je vesnička uprostřed nádherné přírody turistickým ruchem zatím nepolíbená, žije zde asi 70 stálých obyvatel. Ve vesnici najdete dobře vybavený obchod s čerpací stanicí. Spojení Bergsfjord s pevninou zajišťuje trajekt, který jezdí jednou denně kromě soboty z města Oksfjord (doba plavby 1h 40minut). Orientační čas odjezdu trajektu PO,ÚT,ST,ČT,PÁ,NE tam 19:00 hod. a zpět 7:20 hod. ÚT jede trajekt z Oksford ještě 8:20 hod. a z Bergsfjord 13:50 hod., NE odjíždí trajekt z Bergsfjord 17:05 hod. a v letních měsících od 1.6.-31.8. navíc odjíždí trajekt z Oksfjord v NE v 13:30 hod. a v SO z Bergsfjordu 12:05 hod. Dále je možné využít letecké dopravy do Alty a využít letištní autobus z Alty do Oksfjordu k trajektu. Nebo majitel nabízí transfer z/na letiště v Altě (4 osoby  vč. zavazadel 6 000,- NOK).

Trajekt Oksfjord-Bergsfjord-SorTverrfjord (1hodina 40minut plavby, cena za osobní automobil včetně 4 os. je cca 600 NOK) 

Dopravu osob se zavazadly - bez automobilů zajišťuje expresní osobní loď (hurtigbat) LoppaXpressen z měst Alta/Hammerfest a Oksfjord do Bergsfjord.

Ubytování je ve dvou domech Oranžový dům je 350 m od kotviště lodí a filetárny, dům je rozdělen na dva samostatné apartmány pro 6 osob. Modrý dům pro 6 osob se nachází na překrásném místě přímo u moře asi 800 m od centra vesnice. Kotviště lodí a filetárna je přímo před domem.

Oranžový dům - apartmán 1

Má velikost 60m2, nachází se v přízemí a je určený až pro šest rybářů, má tři samostatné pokoje se dvěmi lůžky. Obývací pokoj s TV , dvd, wifi . Plně vybavený kuchyňský kout, sklokeramický sporák, trouba, myčka, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba. Koupelna se sprchovým koutem a wc. Předsíň a venkovní terasa. Z obýváku a terasy je krásný výhled na moře a okolní hory. Předpokládá se, že hosté po sobě nahrubo uklidí.

Oranžový dům - apartmán 2

Má velikost 70m2, nachází se v prvním patře, je určený až pro šest rybářů, má samostatný vchod z druhé strany domu. Tři ložnice z toho jedna třílůžková, jedna dvoulůžková a jedna jednolůžková. Obývací pokoj s TV, dvd, wifi. Plně vybavená kuchyně, sklokeramický sporák, trouba, myčka, lednice , mrazák, mikrovlnná trouba. Koupelna se sprchovým koutem a wc. Předsíň, terasa i balkon. Z obýváku a terasy je nádherný výhled na moře a okolní hory. Předpokládá se, že hosté po sobě nahrubo uklidí.

Zahradní chatka

Na zahradě oranžového domu je chatka o velikosti 10m2, kde by v případě větší skupiny osob mohli po domluvě v letních měsících přespávat další dvě osoby, v chatce je patrová postel, elektřina, není tekoucí voda.

Filetárna se nachází u kotviště lodí vzdálené 350m od oranžového domu. Přímo u filetárny se dá pohodlně zaparkovat, kdyby pro někoho byla cesta pěšky příliš dlouhá. Filetárna je nově postavena, je rozdělena na tři části- filetárnu, místnost s mrazáky a šatnu se sušárnou. Ve filetárně jsou stoly vyrobené s potravinářsky nezávadného plastu s tekoucí vodou nad každým filetovacím místem. Může zde pohodlně pracovat dvanáct rybářů najednou. Ke každému apartmánu jsou dva mrazáky o objemu 500 l. Rybáři se mohou převléci z rybářských obleků a v šatně pověsit oblek do sušárny, která je součástí šatny a do apartmánu odcházet již v čistém. Ve filetárně naleznete dostatek beden k půjčení na vaše úlovky. Rybáři jsou povinni po sobě vždy ve filetárně uklidit!

Modrý dům

Dům má velikost 70m2. Je určený až pro šest rybářů. V přízemí se nachází předsíň, plně vybavená kuchyň se sporákem, troubou, myčkou, lednicí s mrazákem a mikrovlnnou troubou. Obývací pokoj s TV, dvd, wifi. Koupelna se sprchovým koutem a wc. Dvě terasy ze kterých je nádherný výhled na moře a okolní hory. V prvním patře jsou dvě ložnice, každá se třemi samostatnými lůžky. V suterénu je místnost s dvěma mrazáky o objemu 400 a 500 l a ještě jedna koupelna se sprchovým koutem a wc. Filetárna s tekoucí vodou a osvětlením, může zde pracovat až šest rybářů. Molo s loděmi stojí přímo před domem a filetárnou. V případě objednání modrého domu se dvěmi loděmi, je možné ubytování sedmé osoby na přistýlce ZDARMA. Předpokládá se, že hosté po sobě nahrubo uklidí. 

Rybářská sezóna začíná na Loppě na začátku března a trvá do října. Místní vody jsou významným lovištěm trofejních tresek obecných, zejména na jaře v březnu a dubnu, kdy se k pobřeží připlouvají vytřít obrovská hejna matečních tresek obecných. Běžně se loví kusy přes dvacet kilo a když je štěstí podaří se i tresky o váze okolo třicet kilo. Loví se zde i velké tresky tmavé dosahující velikosti až 130 cm. Nejlepší čas na velké tresky tmavé je srpen a září. Velice snadno zde ulovíte vlkouše, který se zde vyskytuje v hojném počtu, především v letních měsících. V hloubkách od 150 metrů se loví mořští okouni. Ale to nejdůležitější proč si rybáři zamilovali rybolov na Loppě, jsou halibuti. Rozsáhlé písčiny kolem ostrovů Silda a Loppa jsou tím nejlepším místem pro lov trofejních halibutů, kteří se zde loví celoročně, ale ten nejlepší čas na opravdu velké kusy je srpen a září. Velkou výhodou této lokality je umístění mezi fjordy, kde se dá chytat i za velmi špatného počasí. V blízkém okolí Bergsfjord je velké množství dobrých lovišť, na ty nejlepší místa k ostrovům Silda a Loppa trvá cesta 15 až 30 minut. Další velkou výhodou této lokality je český majitel, který je sám vášnivý rybář a ochotně vám poradí ty nejlepší místa kam na ryby, co použít za nástrahy, jak udělat správnou montáž na halibuta. V každé GPS jsou na mapě vyznačeny ty nejlepších místa.Pro méně zkušené rybáře, kteří tuto lokalitu neznají, je možné najmout si majitele jako průvodce, cena za jeden den je 1000 Nok. Všechny lodě jsou úplně nové, osazeny špičkovými motory Yamaha , všechny mají echolot, gps s mapovým plotrem, menu v českém jazyce. Benzín do lodí si mohou zákazníci kupovat sami u místní čerpací stanice, nebo ho zajistí majitel. Lodě se půjčují a vrací s plnou nádrží, zákazníci jsou povinni vracet loď uklizenou a čistou.

Ceník pro rok 2019 ubytování, povlečení, závěrečný úklid/týden:

Ubytování

Počet os.

1.3.-30.9.

Apartmán 1

6

30 450,- Kč

Apartmán 2

6

31 670,- Kč

Modrý dům

6

35 730,- Kč

ubytování 7 a 8 os. v zahradní chatce ( Oranžový dům ): 3 000,- Kč/os.

 

Ceník lodě/týden:

2x Wilde 22ft,150hp, echolot, GPS: 35 530,- Kč

1x Kvaerno 20ft,70hp, echolot, GPS: 20 990,- Kč

1x Kvaerno 22ft,150hp, echolot, GPS: 24 990,- Kč

Součástí lodí jsou bedny na úlovky, gaf, vesty.

Na místě se vybírá vratná kauce na dům 200,-€ a na loď 200,- €.

Není určen nástupní ani konečný den !


Oranžový dům - apartmány

       

 


Modrý dům

       

       

       


Lodě

       


Kategorie: